Bli medlem
Ge en gåva

Styrelse

Kontakta oss gärna om Du vill vara med och påverka, engagera Dig eller har förslag eller frågor till styrelsen.

År 2017/2018 består Diabetesföreningen i Västernorrlands län av följande personer: 

Lars Persson

ordförande
0660-37 11 59
073-830 36 46
lars.persson@ovikparkering.se 

Stig Westman

Vice ordförande
070-607 74 94
st.westman@telia.com 

Jan Henriksson

Kassör
0620-131 16
073-046 21 69
jan.henriksson@port7.se

Cathrine Höglund

Sekreterare
079-347 91 48
cahrine.hoglund@gmail.com

Birgitta Stenberg

Ledamot
060-50 20 01
070-224 42 12
birgitta.stenberg@bredband.net

Lars-Gunnar Lundin

Ledamot
070-340 67 40
larsgunnarlundin@gmail.com

Anders Bergman

Ledamot
070-370 65 71
anders.bergman@hotmail.com

Andrea Edman

Suppleant
070-288 32 96
andrea.edman@live.se

Sten Sandin

Suppleant
060-56 40 63
070-352 05 33
stensandin@gmail.com

Anna Forsberg

Suppleant
0660-509 88
070-233 52 05
anna.forsberg@bonaset.se

Margit Nordström

Suppleant
073-040 22 20

Senast uppdaterad 17 januari 2018